Oznanila

 24. NEDELJA MED LETOM

 (16. september 2018)

 

  • ·Hvala za ofer tretje nedelje, ki je namenjen vzdrževanju in obnovi cerkve in ostalih prostorov.
  • ·V torek je pevska vaja za otroški in mladinski zbor. Otroci ob 17h in mladi po maši.
  • ·V četrtek je ob 20. uri srečanje zakonske skupine.
  • ·V petek je god apostola in evangelista Mateja. Ob 20. uri bo priprava na krst. Krstnih nedelj pa bo sedaj nekaj zapored. Tako se bo okoli 10 novokrščencev vključevalo v skupnost Cerkve.
  • ·V petek, 21. septembra, bomo v sklopu Evropskega leta kulturne dediščine 2018 obeležili mednarodni dan miru. Ob tej priložnosti so iz Ministrstva za kulturo RS posredovali pobudo evropskih institucij, ki podpirajo predlog, da bi po vsej Evropi istočasno zazvonili vsi zvonovi. V ta namen bodo zvonovi slovenskih župnij in samostanov zvonili za 15 minut z vsemi zvonovi med 18.00 in 18.15. Kakor so zapisali predlagatelji pobude –Evropski parlament in Evropski svet – simbolično dejanje je namenjeno obeležitvi 100-letnice konca I. svetovne vojne ter začetka 30-letne vojne leta 1618 s koncem leta 1648. Pobuda želi biti poziv vsem prebivalcem Evrope, da se grozote vojn ne bi več ponovile in da bi se zavedali, kako dragocena dobrina je mir.
  • ·Danes teden bo Slomškova nedelja.
  • ·Umrl je Peter Kamenšek z Ulice talcev v Ivančni Gorici. Čas pogreba bo sporočen naknadno.
You are here
Sprejmem pikotke za to spletno stran.

EU Cookie Directive Module Information